HLAVNÁ STRANA  OBCHODY  |  TRASA  |  MAPA  |  PÁR ZAUJÍMAVOSTÍ  |  FOTO  |  RAKÚSKO SLOVENSKY

 G3

NEOFICIÁLNE STRÁNKY NÁKUPNÉHO RESORTU V GERASDORFE PRI VIEDNI    

 Pondelok až streda 9.30 - 19.00 h. / Štvrtok a piatok 9.30 - 20.00 h. / Sobota 9.00 - 18.00 h.     
adresa:  G3 Shopping Resort Gerasdorf, G3 Platz 1, 2201 Gerasdorf bei Wien     

 
 G3 SHOPPING
Niekoľko zaujímavostí
G3 je výnimočné architektúrou. Vysoký strop pôsobí vzdušne a príjemne. Stavba nič neschováva, niektoré predajne majú taktiež vysoký strop, len Primark ho má nízky, pretože na druhom poschodí sa nachádza predajňa Merkur. Merkur na opačnej strane strediska je zas všeobecnou predajňou niečo na spôsob Billa, alebo Carrefour. Mnoho výrobkov je pre nás neznámych, no i tu platí, že hoci sa oblečiete lacno, potraviny už lacno nekúpite. Skôr by sa dalo povedať, že ide o kvalitné potraviny.

PRIMARK – výpredaje a zľavy
Najviac výrazný a obľúbený je obchod Primark. Ten je známy z Londýna, obľúbený najmä u prisťahovalcov, taktiež tam pracuje množstvo černochov a Arabiek. V tom pri Viedni rovnako tak. Medzi zákazníkmi je takmer polovica Arabov, zahalené ženy a rôzne zmesy jazykov a kultúr. Primark je však zaujímavý tým, že ponúka naozaj poriadne bohatý výber a veľmi lacný textil. Šaty, nohavice, doplnky, obuv, pre ženy aj mužov. Dlhé rady na skúšanie sú bežné. V čase našej návštevy sa pripravovala pobočka predajne potravín HOFER.

FONTÁNY
Zaujímavé sú tu fontány a pitná voda, čo sa len tak nevidí. Pitná voda zo stojanu je medzi hlavným vchodom a Primarkom. Noblesné pipenky sa na vás budú pozerať ako na somráka, pritom samé objavenú novinku vyskúšajú neďaleko potravín Merkur. Tam sa nachádza väčšia fontána, v ktorej je možné si načerpať vodu, alebo sa rovno napiť. V blízkosti hlavného vstupu sa nachádza zaujímavá fontána. Neopierajte sa o čiernu veľkú mramorovú kocku, pretože ide o vodnú kocku. Blízko je aj vodný dážď tečúci zo stropu. Tiež je tu jazierko s tečúcou vodou a pár ďalších vodných atrakcií, ktoré sú zaujímavé na pohľad.

Fontana G3 nákupne centrum pri Viedni Fontana G3 nákupne centrum pri Viedni

PARKING A NÁVŠTEVNÍCI
Parkovacích miest je asi 500 v podzemí, a 3500 vonku. Ide o naozaj slušný priestor upravený a neustále udržiavaný. Žiaľ ani tu nemožno očakávať, že Rakúšania vedia parkovať lepšie ako Slováci. Niektoré, najmä mladí, nevedia čo z frajeriny a tak si to strihnú nakrivo, že aj svojimi dverami buchnú k nám. To je však len naša skúsenosť a nebýva to pravidlom. Miesta je dosť. Na približne 100 áut sa tu nachádza zatiaľ asi len 5 áut mimo Rakúska. 2 z Čiech, 2 zo Slovenska a jedno z iných krajín. Mnoho návštevníkov je tu aj s rodinami a deťmi. Od tých najmenších. Nechýba sem tam ani nejaký psíčkar s psíkom na vôdzke.

Fontana G3 nákupne centrum pri Viedni

 
 

Neoficiálne stránky nákupného centra Gerasdorf. Vytvorené pre informovanie o obsahu a trase. Pár zaujímavostí a osobné skúsenosti s miestom a obchodmi, názory na ceny. Logo patrí obchodnému centru G3. Autor BAko. Dátum vytvorenia prehľadu január 2013. ŠTATÚT STRÁNOK . Kopírovanie fotografií zakázané. Výhradne s klikateľným a viditeľným uvedením zdroja a v počte max. 1 fotografia. 

webhosting poskytlo: